هیئت دولت اجرای الکترونیکی انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری به روش رایانه ای را تصویب کرد.

هیئت دولت عصر یکشنبه به ریاست دکتر روحانی، رئیس جمهور تشکیل جلسه داد و اعضای دولت مهم ترین مسائل جاری کشور را مورد بحث و تبادل نظر قرار دادند.

 

در این جلسه، گزارش وزارت کشور درخصوص برگزاری رایانه ای انتخابات مطرح و فرایندهای برگزاری انتخابات به روش الکترونیکی و چگونگی اجرای آن بررسی شد.

 

رئیس جمهور با توجه به همزمانی دو انتخابات مهم مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان در سال جاری، برگزاری مطلوب انتخابات را از مهم ترین کارهای سیاسی هر دولت بیان کرد و گفت: موضوع برگزاری الکترونیکی انتخابات از خیلی وقت پیش مطرح بوده است و با توجه به اجرای آزمایشی آن در تعدادی از حوزه ها در انتخابات قبلی مجلس شورای اسلامی و کسب آمادگی های لازم، اجرای الکترونیکی انتخابات مهم است.

دکتر روحانی با بیان اینکه نظام ما برابر قانون اساسی و معیارهای شرعی و مردم سالاری یک نظام انتخاباتی و مبتنی بر آرای مردم است، به دست اندرکاران انتخابات توصیه کرد آمادگی های لازم برای اجرای مطلوب انتخابات را کسب کنند.

 

به گزارش  شبکه خبر، هیئت وزیران پس از بحث و تبادل نظر اجرای الکترونیکی انتخابات آینده مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری را به روش رایانه ای تصویب کرد.

 

سپس هیئت وزیران گزارش کمیسیون امور اجتماعی و دولت الکترونیک را درباره برنامه جامع حمایت از حقوق افراد دارای معلولیت مورد بررسی قرار داد و با تصویب این برنامه مقرر کرد بخشی از این برنامه که نیازمند کسب اجازه از مجلس شورای اسلامی است در قالب لایحه به مجلس شورای اسلامی تقدیم شود و بخش های دیگر آن نیز که در صلاحیت دولت یا دستگاه های اجرایی است، برای اجرا ابلاغ شود.

(59 بازدید)

انتهای مطلب //

بهره برداری از مطالب وب سایت talimi.net با ذکر ماخذ و درج لینك آزاد است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *