وزیر صنعت ، معدن و تجارت بر صادرات ، افزایش توان طراحی مهندسی ،‌ و بومی سازی تولیدات مشترک با کشورهای دیگر تاکید کرد.

به گزارش “شاتا” مهندس محمد رضا نعمت زاده در بازدید از گروه صنعتی ماموت افزود : وظیفه ما حمایت و ایجاد امید است ولی کار دست خود شماست.
وی تصریح کرد : باید کادر طراحی مهندسی و ساختارسازی و آموزش را در برنامه های خود داشته باشید.
نعمت زاده تاکید کرد : باید شرکای خود را ملزم کنید که تا 5 سال متعهد صادرات شوند تا هم قیمت تمام شده و هم کیفیت اصلاح شود.
وی با اشاره به مبحث بومی سازی در تولیدات افزود : باید زنجیره قطعه سازی و مهندسی بوجود بیاید و این زنجیره به هم وصل شود .
مهندس نعمت زاده افزود :صادرات ، انتقال فناوری ، طراحی پلت فرم و نیرو محرکه مهم است و باید در نقشه کلی دیده شود.
در نشست مشترک وزیر صنعت ،‌ معدن و تجارت با مدیر عامل و اعضای هیات مدیره گروه صنعتی ماموت رییس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان البرز گفت : مجوز و پروانه بهره برداری شهرک صنعتی ماموت با 35 محصول تولیدی و کاربری های مختلف  صادر شده است و این شرکت برای طرحهای توسعه ای خود مشکلی ندارد.
در این نشست همچنین در زمینه توافق شرکت ماموت با فولکس واگن آلمان بحث شد و وزیر صنعت ،‌معدن و تجارت بر تعهد شریک مقابل بر صادرات در 5 ساله ابتدای تولید تاکید کرد.
بهروز فردوس مدیر عامل این شرکت نیز گفت : طرف مقابل تعهد کرده است که سال اول 10 درصد ، سال دوم 20 درصد و سال سوم 30 درصد خودروی تولیدی صادر شود و روزی بتوانیم خودروی فولکس واگن ایرانی را طراحی کنیم.
وی افزود : اولین خودروی تولیدی به صورت SKD  اوایل اسفند ماه به بازار ایران خواهد آمد .

image25846 (687 بازدید)

انتهای مطلب //

بهره برداری از مطالب وب سایت talimi.net با ذکر ماخذ و درج لینك آزاد است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.