مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران حمایت ویژه از صنایع کوچک را از اولویتهای اصلی دولت در سال جاری اعلام کرد و گفت: سرمایه صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک به 25 میلیون دلار افزایش یافته است.

به گزارش روابط عمومی و بین الملل سازمان ، سید محمد علی سید ابریشمی در جمع صنعتگران استان سیستان و بلوچستان گفت : صنایع کوچک از عوامل مهم توسعه اشتغال در کشور بوده و از گستردگی وتنوع بالایی برخوردار است و می تواند در استانها و مناطق متفاوت با توجه به نیاز منطقه و فرهنگ آن خطه، نیازسنجی و اجرایی شود.
معاون وزیر صنعت، معدن وتجارت با بیان اینکه صنایع بزرگ این ویژگی را ندارد و اغلب می تواند در یک منطقه خاص فعالیت کند، تصریح کرد: به همین دلیل توجه ویژه به صنایع کوچک مورد تاکید دولت در سال جاری قرار گرفته است.
سید ابریشمی عرصه فعالیت شهرکهای صنعتی را ایجاد زیر ساختهای مناسب در شهرکها و نواحی صنعتی مانند آبرسانی، اتصال به شبکه برق، گاز و آسفالت ذکر کرد و افزود: ایجاد 940 شهرک و ناحیه صنعتی در سراسر کشور به تصویب رسیده است.
وی با تاکید بر کیفی سازی شهرک های صنعتی خاطرنشان کرد: ارائه مطلوب تر خدمات به صنعتگران در دستور کار همه شرکت های شهرکهای صنعتی است.
معاون وزیر صنعت، معدن وتجارت در باره مشکل مالیات برارزش افزوده نیز گفت: تلاش می کنیم درصدی از درآمد مالیات بر ارزش افزوده که شهرداری می گیرد به شرکتهای خدماتی مستقر در شهرکها اختصاص یابد تا این شرکت ها خدمات بهتری به شهرکهای صنعتی ارائه کند.
معاون وزیر صنعت، معدن وتجارت ضمن بازدید از شهرک صنعتی زاهدان – میرجاوه از نزدیک در جریان فعالیت سه واحد صنعتی مستقر در این شهرک صنعتی قرار گرفت.

(44 بازدید)

انتهای مطلب //

بهره برداری از مطالب وب سایت talimi.net با ذکر ماخذ و درج لینك آزاد است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *