خطیب نماز جمعه تهران گفت: حمله به یمن یک شکست سیاسی و ذلت جهانی بود و برای متجاوز رسوایی سیاسی ، فرهنگی، جهانی و اسلامی به همراه داشت.
sadighi6در خطبه دوم نماز جمعه تهران با اشاره به اینکه مهمترین مسئله جهان اسلام در حال حاضر مسئله یمن است افزود: رخدادهایی واقع می شود که ما اسرارش را نمی دانیم ولی آنچه مسلم است خداوند حکیم و ناظر اوضاع جهان را متحول می کند و عبرتها یکی از پس از دیگری باید مایه بیداری اسلامی و افزایش بصیرت در ما شود.
وی گفت: هیچ کس گمان نمی کرد یمن که کشور فقیری است در مسیری قرار گیرد که رئیس جمهور آن با پای خود از کشور فرار کند و مردم آن انسجام پیدا کنند.
صدیقی افزود : زمینه استقلال ، آزادی و شکوفایی مردم یمن در بدست آوردن حاکمیت با اعتقادات اسلامی و دینی و با الهام گرفتن از نهضت صد درصد اسلامی ایران بود.
خطیب نماز جمعه تهران گفت: در این میان عربستان سعودی و چند کشوری که در اختیار کشورهای قدرتمند بزرگ جهانی هستند با استفاده از سرمایه عظیم ملت اسلام که نفت است و با استفاده از دلارهای بی حد و حصر که در اختیارشان است با اشاره آمریکا و بدون اعتنا به قراردادهای بین المللی به حقوق شرعی و مرزهای قانونی یک کشور فقیر آشکارا تجاوز می کنند ؛ کشوری که هیچ جرمی و تعرضی به کشور همسایه نداشته است.
وی افزود: ملت یمن به جرم اینکه می خواهد خودش باشد و تحت سلطه نباشد زیر بمبهای مخرب و آتش زا و مرگبار متجاوزان قرار می گیرد.
صدیقی گفت: این خبط و اشتباه ، جنایت و ظلم عظیمی است که عربستان سعودی کرد و برایش صد درصد خسارت بود.
وی افزود: رژیمی که هیچگاه با هیچ کافر و ملحدی و هیچ متجاوز و ظالمی درگیر نشد و با استفاده از دلارها سلاح جمع کرد و با سلاحهای مدرن و مخرب به یک کشور دیگر تجاوز و سلاحهای خود را آزمایش کرد.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما ، خطیب جمعه تهران گفت: این شکست سیاسی و ذلت جهانی است که کشوری که خود را مسلمان می داند و سرنوشت حرمین شریفین در اختیار اوست و همه ساله از سراسر جهان در موسم حج به آنجا می آیند و مقاماتش خود را خادم حرمین می دانند معلوم شود که هیچ تعهدی به دین اسلام و حقوق مسلمانان ندارند.
وی تصریح کرد: حق وتو قانون جنگل است و اینها درنده هایی هستند که باید خلع سلاح شوند و این یک رسوایی سیاسی ، فرهنگی ، جهانی و اسلامی است که چهره واقعی آنها در این تجاوز مشخص شد.
صدیقی افزود: اینها هیچ پایبندی به اسلام و معنویت و قداست حرمین ندارند بلکه هیچ پایبندی به عربیت خود نداشتند زیرا جنگ نکردن در ماههای حرام قبل از اسلام هم رایج بود و حتی اینها به این موضوع نیز توجه نکردند و حرمت و قداست ماههای حرام را نیز شکستند.
وی افزود: این تجاوز باعث شد که بیش از سه هزار نفر از جمله چهارصد کودک بیگناه کشته شوند و این چهره دیگر رژیم سفاک ، جعلی و درنده صهیونیستی است که به این صورت نمایان شد.
صدیقی گفت: همانگونه که مقام معظم رهبری فرمودند این تجاوز شبیه حمله صهیونیستها به غزه و لبنان بود. (571 بازدید)

انتهای مطلب //

بهره برداری از مطالب وب سایت talimi.net با ذکر ماخذ و درج لینك آزاد است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.