رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گفت: با جدیت پیگیریم تا امکان دسترسی محققان ، مخترعان و صاحبان ایده کشورمان به منابع بین المللی به شکل رایگان و با دسترسی سریع محقق شود.
تویسرکانی در حاشیه مراسم گرامیداشت روز جهانی مالکیت معنوی در جمع خبرنگاران افزود : امسال برای اجرای رهنمودهای مقام معظم رهبری برای کمک به اقتصاد مقاومتی و در سالروز گرامیداشت روز جهانی مالکیت معنوی در هماهنگی با سازمان جهانی مالکیت معنوی ترتیبی اتخاذ داده ایم تا صاحبان فکر و اندیشه بتوانند دسترسی سریع و رایگانی به همه منابع موردنیازشان داشته باشند.

وی گفت : در همین زمینه کارشناسان سازمان جهانی مالکیت معنوی با حضور در ایران، آموزش های لازم را در اختیار پژوهشگران و مبتکران قرار می دهند.

تویسرکانی با اشاره به اینکه در حوزه ثبت حقوق مالکیت معنوی و به ویژه مالکیت های صنعتی ، قدم های جدی برداشته ایم ، افزود : بنابه گواهی کارشناسان سازمان جهانی مالکیت معنوی ، شیوه های ثبت این مالکیت شامل ثبت اختراعات و علائم تجاری و برندها در ایران در وضع بسیار مطلوب و در تراز کشورهای پیشرفته صورت می گیرد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ،رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گفت : در همین مرحله از سطح سنتی گذر کرده و کار را به نحو الکترونیکی سامان داده ایم.

تویسرکانی در پاسخ به سئوالی درباره نحوه حمایت از مخترعان افزود: سازمان ثبت اسناد و املاک کشور همه امکانات و شیوه هایی را که کشورهای پیشرفته برای تثبیت مالکیت های مخترعان نیاز دارند زمینه سازی کرده است و مرتب این خدمات را ارتقاء می دهیم .

وی گفت : در این زمینه برخی دستگاه های اجرایی نیز باید زیرساخت هایی فراهم کنند تا افراد مستعد در دانشگاه ها بتوانند افکار نو و اختراعات خود را سرعت ببخشند .

وی گفت : به محض اینکه این زیرساخت ها فراهم شود ما برای ثبت نوآوری ها آمادگی کامل داریم.

(131 بازدید)

انتهای مطلب //

بهره برداری از مطالب وب سایت talimi.net با ذکر ماخذ و درج لینك آزاد است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *