ساماندهی مد و لباس کشور، بویژه در حوزه بانوان و همچنین ارائه طرح‌های مناسب اسلامی – ایرانی گام موثری برای حل مشکلات حوزه لباس و حجاب در کشور است.
برای نخستین بار در دنیای مد و طراحی لباس ، آموزش هنر طراحی مد لباس اسلامی طی آیینی در کشور رونمایی شد.
به گزارش تصویر روز ، در این آیین که در سالن اجتماعات مرکز بین المللی آموزش هنر های بن ژیوار در تهران برگزار شد ؛ رییس مرکز گفت : این طرح بر اساس پژوهش ها ، آثار و نقوش هنر ایرانی اسلامی گردآوری و تدوین گردیده است.
هلنا دهری افزود: ساماندهی مد و لباس کشور، بویژه در حوزه بانوان و همچنین ارائه طرح‌های مناسب اسلامی – ایرانی گام موثری برای حل مشکلات حوزه لباس و حجاب در کشور است.
رییس مرکز بین المللی بن ژیوار عنوان کرد: تشویق طراحان مد به سمت و سوی نگرش ایرانی – اسلامی، بهره برداری از پتانسیل الگو ها و طرح های پوشش اقوام ایرانی و حمایت دستگاه‌های دولتی ، حرکت بسیار مهمی در راستای تقویت فرهنگ کشور است و کاهش آسیب های اجتماعی را در پی خواهد داشت.
همچنینبه گزارش اقتصاد ایران ، سهیل عباسی طراح بین المللی مد (IFF)، ضمن تاکید بر لزوم برپایی نمایشگاه ها و سمینارهای طراحی و مد ایرانی – اسلامی در عرصه بین المللی گفت: با توجه به سابقه کهن ایران در عرصه پوشش ، هنر و لباس و فرهنگ غنی در گوشه کنار این سرزمین ، آموزش و صدور این توانمندی به جهانیان بسیار حایز اهمیت است .

abbasi
عباسی خاطر نشان کرد : عدم وجود رقابت و انگیزه در این حوزه ، باعث سردرگمی و رکود استعدادهای بالقوه در کشور است که امیدواریم مسوولین علمی عرصه مد و لباس حمایت های لازم را انجام دهند و این در حالیست که در برخی کشورهای پیشرفته، نمایشگاه لباس و مد های اسلامی برگزار می شود و ما همچنان سهمی از آن نداریم. (638 بازدید)

انتهای مطلب //

بهره برداری از مطالب وب سایت talimi.net با ذکر ماخذ و درج لینك آزاد است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.