رییس پلیس پایتخت از امحای یک میلیون و 300 هزار لوح فشرده قاچاق و غیرمجاز و دستگیری 80 نفر در اجرای نخستین مرحله از طرح برخورد با تهیه و توزیع‌کنندگان محصولات مخرب فرهنگی خبر داد.

سردار حسین ساجدی‌نیا ظهر امروز(یکشنبه) با حضور در مقر پلیس امنیت پایتخت در جمع خبرنگاران گفت: یکی از اولویت‌های اصلی پلیس در سال 94 برخورد با قاچاق محصولات فرهنگی و نیز تهیه و توزیع محصولات مخرب فرهنگی بود. در این راستا طرح برخورد با افرادی که در این حوزه فعالیت می‌کنند در دستور کار قرار گرفته و در اجرای نخستین مرحله از این طرح یک میلیون و 300 هزار لوح فشرده قاچاق و غیرمجاز کشف و ضبط شد.

وی با بیان اینکه در اجرای این طرح 80 نفر نیز دستگیر شدند، خاطرنشان کرد: برخی از این افراد به صورت انفرادی و برخی دیگر نیز در قالب باند فعالیت می‌کردند که به عنوان مثال در یک مورد 300 هزار لوح فشرده از اعضای باند 4 نفره‌ای کشف و ضبط شد.

رییس پلیس پایتخت با اشاره به ادوات تهیه و تکثیر این اقلام خاطرنشان کرد: برخی از این افراد با استفاده از دستگاه‌هایی، اقدام به تکثیر لوح‌های فشرده در تعداد بالا و نیز چاپ تصویر بر روی آن کرده و آن را در سطح پایتخت به فروش می‌رساندند.

به گزارش ایسنا ؛ ساجدی‌نیا همچنین به آغاز فصل تابستان و اوقات فراغت نوجوانان و جوانان اشاره کرد و گفت: یکی دیگر از مواردی که با این طرح برخورد شد، برخورد با بازی‌های رایانه‌ای قاچاق و غیرمجاز بود که عوامل پلیس امنیت با این دسته از افراد نیز برخورد کرده و مقادیر قابل توجهی نیز لوح فشرده در این خصوص کشف شد.

وی با بیان اینکه چنین طرح‌هایی ادامه خواهد داشت، خاطرنشان کرد: افرادی که به هر دلیل اقدام به تهیه و تکثیر سی‌دهای غیرمجاز و مستهجن کرده و آن دسته از افرادی که محصولات تولیدات داخل کشور را به شکل غیرقانونی توزیع و کپی می‌کنند، باید بدانند اقدامشان سرقت و فعالیت مخرب فرهنگی محسوب شده و پلیس با آنان برخورد خواهد کرد.

به گزارش ایسنا، در مراسم امحای این سی‌دی‌ها حجت‌الله ایوبی رییس سازمان سینمایی و محمدحسین فرح‌بخش از تهیه کنندگان سینما نیز حضور داشتند.

(46 بازدید)

انتهای مطلب //

بهره برداری از مطالب وب سایت talimi.net با ذکر ماخذ و درج لینك آزاد است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *