منوچهر دانش پژوه نویسنده و پژوهشگر و استاد بازنشسته دانشگاه علامه طباطبایی 12 اردیبهشت ماه درگذشت.

شهاب دانش‌پژوه فرزند منوچهر دانش‌پژوه از اساتید ادبیات در گفت‌وگو با فارس اظهار داشت: پدرم بر اثر بیماری‌های ناشی از قلب، کلیه و دیابت هفته گذشته در بیمارستان بستری شده و روز شنبه 12 اردیبهشت ماه در گذشت.

فرزند این استاد فقید ضمن بیان اینکه پدرش در بیمارستان بستری بود اما با بهبودی نسبی و اصرار خودش به منزل منتقل می‌شد که دار فانی را وداع گفت، بیان کرد: پدرم روز شنبه 12 اردیبهشت ماه درگذشت اما هنوز تدفین و خاکسپاری صورت نگرفته است.

دانش پژوه تاکید کرد: در انتظار پاسخ دانشگاه برای پیگیری مراسم خاکسپاری هستیم تا ایشان را در قطعه نام آوران تدفین کنیم اما قرار است امروز پاسخ نهایی را به ما بدهند. به محض مشخص شدن این موضوع، زمان و مکان دقیق انجام مراسم تشییع و خاکسپاری اطلاع‌رسانی خواهد شد اما احتمالا فردا و از مقابل دانشگاه مراسم برگزار خواهد شد.

منوچهر دانش پژوه نویسنده و پژوهشگر و استاد بازنشسته دانشگاه علامه طباطبایی بود. «دانش‌نامه‌ی ایران‌زمین»، «گلستان و بوستان سعدی»، ‌«شرح غزلیات سعدی»، «بررسی سفرنامه‌های دوره‌ی صفوی»، «حکایات دلنشین»، «شرح تاریخ بیهقی»، «سفرنامه‌ی منظوم»، «شرح و توضیح دیوان رودکی»، «شرح کلیله و دمنه» و «گزیده‌های نظم و نثر فارسی» از جمله آثار منوچهر دانش‌پژوه هستند.

(39 بازدید)

انتهای مطلب //

بهره برداری از مطالب وب سایت talimi.net با ذکر ماخذ و درج لینك آزاد است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *