هنرمندان و چهره های ماندگار فرهنگی با شعار “خرید پوشاک ایرانی، تحقق اقتصاد مقاومتی” و شرکت در پویش ” حمایت از تولید پوشاک ایرانی” از تولیدات داخلی حمایت می کنند.
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ مجید طلیمی رئیس کمپین حمایت از تولید پوشاک ایرانی گفت: این پویش با شعار “خرید پوشاک ایران، تحقق اقتصاد مقاومتی “در تاریخ ۲۱ خرداد ماه سال جاری برپا شد و هدف اصلی آن انعکاس مشکلات و تلاش برای رفع موانع تولیدات ایرانی در صنعت پوشاک است.
مجید طلیمی افزود: مردم و مصرف کنندگان نیز با خرید کالا و پوشاک ایرانی به تحقق اهداف این کمپین کمک می کنند.
در مراسم رونمایی از این پویش  که هنرمندان و چهره های مطرح سینما ،تلویزیون و تئاتر کشور برای حمایت از این رویداد حضور داشتند ، طلیمی از ساخت نمایش و فیلم با موضوع «پویش حمایت از تولید پوشاک ایرانی» خبر داد و گفت: هنرمندان در بخش تئاتر و فیلم در این راه ما را یاری می کنند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، مجید طلیمی در ارتباط با ایجاد کمپین حمایت از تولید پوشاک ایرانی اظهار کرد: در راستای تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی ، رونق تولید و اشتغال و اعتلای مصرف پوشاک ایرانی ، به همت اتحادیه پوشاک تهران کمپین مورد نظر طی مراسمی با حضور مسوولین ارشد دولتی ، مدیران ، صنعتگران و بازیگران محبوب کشور و با استراتژی راهبردی آگاه سازی ، ایجاد انگیزش ، ذهنیت سازی صحیح و در نهایت تغییر رفتار عمومی آغاز به کار خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری قوه قضائیه وی افزود : با توجه به اینکه توسعه کسب و کار پوشاک ایرانی در دستور کار اتحادیه در سال جاری قرار گرفته است، درنظر داریم با جذب سرمایه گذاری خارجی امکان تولید برخی اقلام وارداتی پوشاک در داخل کشور فراهم شود.

طلیمی گفت : با مراجعه به تاریخچه کهن و پربار پوشاک در کشورمان می توان در اندیشه های امروزی در مواجه با پوشاک خارجی تجدید نظر کرد . بر این اساس تولیدو مصرف پوشاک ایرانی نیازمند فرهنگ سازی مناسب و دانش بنیان است و علاوه بر تنوع باید از کیفیت مطلوبی هم برخوردار باشد که در این خصوص باید از ظرفیت و توانمندی طراحان، ایده پردازان و همچنین دوزندگان ماهر و باتجربه ی کشور بهره برداری لازم صورت گیرد.

وی اظهار داشت:برند سازی پوشاک ایرانی اهمیت بسیار زیادی دارد ضمن اینکه تولید باکیفیت و قیمت مناسب هم می تواند به رشد و توسعه صنعت پوشاک ایرانی کمک کند. این در حالیست که صنعت پوشاک به لحاظ اقتصادی و فرهنگی می تواند تاثیر زیادی در حوزه های اجتماعی و روابط بین افراد در درون خانواده ها داشته باشد؛ لذا لازم است به فرهنگ پوشاک و پوشاک فرهنگی توجه ویژه ای شود.

رییس کمپین حمایت از تولید پوشاک ایرانی خاطرنشان کرد: باید به این باور برسیم که یکی از راه حل های اشتغال پایدار، خرید کالای ایرانی است البته ناگفته نماند کالای ایرانی نیز باید از لحاظ کیفیت چیزی کم از کالای خارجی نداشته باشد وخرید و حمایت از تولیدات و محصولات ساخت داخل در بعد های بین المللی، ملی و محلی می تواندآثار مثبت اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، سیاسی و تحقیقاتی فراوانی را به جا گذارد.
بنابراین گزارش گمرک ایران در ماه های اخیر همکاری مناسب و قابل توجهی با تولیدکنندگان و صاحبان صنعت پوشاک و نساجی داشته و سعی دارد با برگزاری جلسات مستمر و منظم به مشکلات آنان رسیدگی و گام مهمی در تامین مواد اولیه و کالاهای واسطه ای صنعت پوشاک کشور بردارد و با ارایه تسهیلات مناسب از جمله تسهیل ورود موقت مواد اولیه و کالاهای مورد نیاز جهت تولید پوشاک صادراتی به رفع موانع صادرات پوشاک کمک نماید و از این کمپین حمایت می کند.

(162 بازدید)

انتهای مطلب //

بهره برداری از مطالب وب سایت talimi.net با ذکر ماخذ و درج لینك آزاد است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.