وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه ۴۰ درصد ایرانیان اضافه وزن دارند گفت: این امر سبب شده که ۵ میلیون نفر در کشور به دیابت دچار شوند و ۹ میلیون نفر در معرض ابتلا باشند.

سید حسن قاضی‌زاده هاشمی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در دیدار با آیت‌الله عبدالکریم موسوی اردبیلی گفت: در کشور ما مسئله افزایش وزن قابل توجه است و همین امر باعث دچار شدن مردم به بیماری‌هایی همچون دیابت شده است.

وی افزود: شعار امسال جامعه جهانی، مبارزه با دیابت است و ما نیز در پی انجام اقداماتی برای پیشگیری از دچار شدن مردم به این بیماری هستیم.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ادامه داد: مردم باید تحرک بیشتری داشته باشند و از مصرف غذاهای اضافی بپرهیزند چون ۳۵ درصد غذاهای مصرفی توسط مردم افزون بر نیازشان است.

وی بیان کرد: رعایت بهداشت و حفظ سلامت جزو اموری است که مردم باید با اصلاح سبک زندگی به آن توجه کنند.

قاضی‌زاده هاشمی با بیان اینکه ۴۰ درصد ایرانیان اضافه وزن دارند ابراز کرد: این امر سبب شده که ۵ میلیون نفر در کشور به دیابت دچار شوند و ۹ میلیون نفر در معرض ابتلا به این بیماری باشند.

قاضی‌زاده هاشمی در ادامه با اشاره به برجام تصریح کرد: رئیس جمهور از بنده خواست که گزارشی از وضعیت برجام را خدمتتان ارائه دهم. فارس (370 بازدید)

انتهای مطلب //

بهره برداری از مطالب وب سایت talimi.net با ذکر ماخذ و درج لینك آزاد است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.