رئیس انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت گفت:سرمایه‌گذاری مشترک با شرکت‌های معتبر بین‌المللی فرصت مناسبی برای سازندگان داخلی فراهم کرده تابه سمت شناسایی شرکت‌های توانمنددربخش خصوصی حرکت کنند.

رضا پدیدار رئیس انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت در گفت‌وگو با yjc گفت: یکی از مسائل مهمی که در حال حاضر انجمن سازندگان دنبال می‌کند بحث ورود سرمایه گذاران خارجی به کشور است که این امر سبب افزایش تعاملات با بخش‌های مختلف اقتصادی کشور می‌شود.
وی تصریح کرد: نکته مهم بحث ورود هیات‌های خارجی اروپایی به ایران بوده که تا کنون هشت گروه از مقامات اروپایی به ایران آمده‌اند و پیش‌بینی می‌شود 10 گروه تجاری  بازرگانی دیگر در راه باشد.
پدیدار افزود: تصور بر این است در این مقطع زمانی برنامه‌ریزی صحیح برای استفاده از ظرفیت‌های فراهم شود چرا که در سرمایه گذاری مشترک با شرکت‌های معتبر بین المللی فرصت مناسبی برای سازندگان داخلی فراهم شده برای اینکه به این سمت حرکت کنیم شرکت‌های توانمند در بخش خصوصی نفت و گاز و پتروشیمی بایستی شناسایی شوند.
رئیس انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت اظهار داشت: شناسایی برای سرمایه‌گذاری مشترک در تولید صنایع مورد نیاز دستاورد بسیار بزرگی است که ما می‌توانیم این کار را به سرانجام برسانیم.
وی گفت: برای این منظور انجمن سازندگان و اتاق بازرگانی به دنبال این هستند که موانع موجود بر سر راه سرمایه‌گذاری‌های مشترک در طرح‌های توسعه‌ای شناسایی کنند تا زمینه را برای روند سرمایه‌گذاری تسهیل نمایند.
پدیدار تصریح کرد: برای این که حقوق مالکیت صنعتی را در عرصه بین‌المللی تضمین کنیم باید به سراغ فناوری و انتقال دانش حرکت کنیم که برای سرعت بخشیدن به این موضوع به دلیل محدودیت‌های مالی باید سرمایه‌گذاران را جذب کنیم.
وی ادامه داد: انجمن سازندگان با هیات‌هایی از سوئیس، آلمان، فرانسه و ایتالیا ملاقات‌هایی را برای شناسایی ظرفیت‌ها و قابلیت‌ها و نقاط قوت و ضعف را انجام داده است.
رئیس انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت تاکید کرد: با اینکه در عرصه جذب سرمایه‌گذاری مشترک با شرکت‌های خارجی خطا نداشته باشیم باید واقع بینانه عملکرد خودمان را زیر ذربین قرار دهیم تا در کنار جذب دانش سرمایه شرایط کشور را از رکود خارج ساخته و زمینه را برای اشتغال زایی فراهم کنیم.
وی خاطرنشان کرد: شرکت‌های فعال کشور که عدم سفارش کالا راکت بودند باید برای آنها تحرک ایجاد کرده و نگاه انجمن منفعت طلبانه نیست بلکه فعال سازی موتور محرک اقتصادی در قبال آن سود منطقی داشته باشد.

(379 بازدید)

انتهای مطلب //

بهره برداری از مطالب وب سایت talimi.net با ذکر ماخذ و درج لینك آزاد است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.