اخبار , اقتصادی
تاریخ ارسال : 26 اردیبهشت , 1394
وب سایت شخصی مجید طلیمی

آموزش کلید توسعه و توانمندسازی است

 نونهالان، کودکان، زنان و دختران تا زمانی که آموزش‌های لازم را نبینند، نباید انتظار داشت قادر باشند به راحتی از موانع و آسیب هایی که در مسیر زندگی آنها ممکن است ایجاد شود، عبور کنند .

معاون رییس‌ جمهوری در امور زنان و خانواده با حضور در مرکز آموزش پایه برای کودکان بازمانده از تحصیل درکهریزک، از بخش های مختلف این موسسه بازدید کرد و در جریان فعالیت این مرکز قرار گرفت .مولاوردی2

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت ، خانم شهیندخت مولاوردی  در جمع کارکنان این مرکز آموزشی گفت: دنیا به این نتیجه رسیده است که مبالغی که برای آموزش صرف می شود، هزینه نیست بلکه یک سرمایه گذاری برای آینده و تامین کننده منافع جامعه بشری است .

معاون رییس‌ جمهوری در امور زنان و خانواده آموزش را کلید توسعه و توانمندسازی جوامع دانست و اظهارداشت: تا نونهالان، کودکان، زنان و دختران آموزش‌های لازم را نبینند، نباید انتظار داشته باشیم که قادر باشند به راحتی از موانع و آسیب هایی که در مسیر زندگی آنها ممکن است ایجاد شود، عبور کنند .

همچنین به گزارش سازمان خبری اقتصاد ایران ؛ سمیه حاجی اسفندیاری کارشناس آموزش و کارآفرینی با تاکید برنقش موثر آموزش در توسعه کارآفرینی گفت: به جرات می توان گفت که وضعیت بنگاه های اقتصادی به سمتی پیش می رود که بدون داشتن تخصص فنی در یک رشته، امکان کارآفرینی ، مدیریت و یا حتی کارکردن برای اشخاص میسر نیست و همین امر مسئله آموزش فنی و حرفه ای را سرآمد همه ی برنامه های آموزشی قرار داده است. برنامه ای که در کشور ما باید هرچه بیشتر توسعه و گسترش یابد.

بانوی کارآفرین کشور خاطرنشان کرد: با توجه به اهمیت كلیدی كار آفرینی در اقتصاد نوین (ایجاد کارگاه ها ،شركت های كوچك و متوسط) ، كشورهای مختلف ، برنامه های مفصلی را برای بسط چنین فرهنگی در جامعه خود تدارك دیداه اند تا بتوانند همچنان مسیر رشد و

 پویایی شان را ادامه دهند.IMG_20150516_131904

حاجی اسفندیاری افزود :  آموزش به تولید كنندگان كوچك بسیار اهمیت دارد و با اجرای این سیاست همواره می توان به اهداف گوناگونی مانند شناخت فرصت ها و چگونگی بهره برداری از آنها ، روش های جدید علمی مدیریتی و بازرگانی جامعه عمل پوشاند.

© تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق به طلیمی است.